4 Ocak 2010 Pazartesi

Gözlerinizin Güzelliği İçin Yapmanız GerekenlerŞüphesiz ki Güzelliğin asıl sırrı öncelikle sağlıklı beslenmekten gelmektedir.Sebze ve meyve ağaırlıklı beslenmenin cilt güzelliğine katkıda bulunduğuna inanıyorum.Kozmetik ürünleri hiçbir zaman tek başına birşey ifade etmez aksine sadece kozmetik ürünlerini kullandığı zaman  güzel görünen insanlar aslında kendilerine kötülük yaparlar.Aşırı derecede kozmetik ürünlerinin kullanımının cildimizi de olumsuz yönde etkilediğine ve cilt yaşlanmasını çabuklaştırdığına inanıyorum.Bu yüzden her zaman yoğunluğu az olan makyaj trendlerini uygulamanızı tavsiye ediyorum.Öyle ki ;sizi gören insanlar "NE GÜZEL MAKYAJ DEĞİL,NE GÜZEL BİR BAYAN" diyebilsin değil mi?

Bakışların insan ilişkilerinde önemli bir rol oynadığını düşünerek göz güzelliği aynı zamanda sağlığı için  yapmamız gerekenlerden bahsedeceğim;

Yatmadan önce ;Göz çevresi ve kirpiklerinizdeki makyajı mutlaka temizleyin.

Uyku düzenine dikkat edin.


Dengeli beslenin. Bol meyve ve sebze tüketin.


Günde En az 2 litre su tüketin. Bu vücudunuzun nem kazanmasını sağlar.


Göz altlarında oluşan yağ bezelerini sıkmayın.


Göz çevresi nemlendiricilerinin yağsız olmasına dikkat edin.


Göz temizliği sırasında hijyene dikkat edin.


Sigara içilen ortamlardan kesinlikle uzak durun.

Gözleriniz çok kızarıyor ise ; şekersiz çayı pamuk yardımıyla alıp,gözlerinizde 15 dakkika tutarsanız.Göz kızarıklıklarından kurtulabilirsiniz.

Göz altı torbaları için; halka şeklinde kestiğiniz patesi gözlerinize kapatın ve 15 dakkika bekletin.

2 çay fincanı kaynar suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyip 15 dakika bekletin. Süzüp buzdolabında soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın ve göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin. 10 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın.

Bir bardak kaynatılmış rezene çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.


Göz Altı Şişlikleri ;

Buz sislikler için en iyi uygulamadır. Göz çevresinde 5 dakika kadar buz gezdirin.

Koyu Renk Göz Altı Halkaları için;

Toz halindeki boyotu ve süt koyu renk halkaları yok etmeye yardımcı olmaktadır. Boyotunu süt ile karıştırarak macun haline getirin ve gece koyu renk halkaların üstüne uygulayın. Sabah yıkayın ve koyu renk halkaların nasıl iyileştiğini görün.

Rendelenmiş salatalığı dondurun. Dondurulmuş küpleri gözlerinizin üstüne masaj yaparak uygulayın.

Salatalık suyuna ya da patates suyuna pamuğu batırın ve göz çevrenize uygulayın.

Göz altı torbalar için herhangi bir çay poşeti, (bitkisel olursa iyi olur) soğutulur ve gözlerinizin üzerine yerleştirilir ve dinlendirilir.

Göz altındaki mor halkalar için çiğ rendelenmiş patatesi bir beze sarın ve göz kapaklarınıza 15-20 dakika uygulayın. Ilık suyla durulayın.

En iyi göz toniği özel bir bitki olan eyebright(gözotu, frezya otu)’dır. Çayını yapın ya da çay torbalarını kullanın. Tülü ya da pamuğu çayın içine batırın ve uzanırken göz çevrenize kompres olarak uygulayın.Gözaltı morlukları için:

Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza uygulayın.

Göz çevresi kırışıklıkları için:

1 kahve fincanı soya yağı, 1 kahve fincanı bademyağı ve yarım kahve fincanı avokado yağını bir kapta karıştırın. Parmak uçlarınızı bu karışıma batırıp göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı akşamları yatmadan evvel yapın. Sabahları yüzünüzü yıkayıp kurulayın.Kirpikleri uzatmak için:

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.


Kirpikleri gürleştirmek için:

Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.


Benim Tavsiye ettiğim yöntem;Bitmiş bir rimelinizin içerisine 3 damla badem yağı damlatarak,geceleri yatmadan önce rimel gibi kirpiklerinize sürmeniz ve 10 dakika beklettikten sonra yıkamanızdır.2 hafta bu uygulamayı yaptıktan sonra kirpiklerinizde belirgin uzamanın olduğunu fark edeceksiniz.Seri ilanlar-ilan ver-film izle-skype indir