26 Aralık 2009 Cumartesi

2010 Gelin Makyajı ve Bazı ipuçları


Her genç kızın hayalinde muhteşem bir gelinlik yattığı gibi,o gelinliği tamamlayan şüphesiz ki güzel ve sezona uygun gelin makyajıdır.Ünlü kozmetik markalarından Max Factor bu özel gününüzde güzel bir gelin olmanız adına makyajla ilgili tüm tüyoları sizlere veriyor .

Bir gelinin makyajı çok önemlidir kusursuz olmalı bir ömür boyu saklayacağınız görüntü ve resimlerde bu güzellik yansımalı arkadaşlar eminim sizlerde benimle aynı fikirdesiniz kim böyle olsun istemez ki yani değil mi?

Güzellik uzmanı sayın Nur Toktay Max Factor ürünleriyle kusursuz makyajla ilgili bilgileri ve tüyoları vermiş

Bakalım güzellik uzmanımızın Max Factor ürünleriyle ilgili kusursuz makyaj tüyoları nelermiş;


Kır düğünü makyajı
Nur Toktay’ın önerileri şöyle; “Nemlendiriciden sonra cildimize uygulayacağımız baz makyaj, oldukça hafif, neredeyse yok gibi görünmeli”. Toktay, doğal bir görünüm sağlamak için Max Factor Natural Minerals Fondöten’i tercih ediyor. Gözlerin ön planda fakat abartıdan uzak görünmesi için neredeyse makyajsız hissi veren Max Factor Colour Perfection Far’ın yumuşak renklerinden tercih edebilirsiniz. Renklerin geçişleri ise yumuşak olmalı. Ön plana çıkarmak istediğimiz gözlerimiz için takma kirpik etkisi yaratan Max Factor False Lash Effect Maskara’yı tercih edebilir, kirpik dibinden en ucuna kadar iyice sürebilirsiniz.
Dudaklara gelince;Pembenin tüm tonları ve yarı ışıltılı rujlar ile renklendirmeden önce çok doğal bir şekilde uygulanan kalem, rujun kalıcılığını artırıyor. Nur Toktay’ın ruj tercihi Max Factor Colour Collections Ruj serisi…
Yanaklar için ise sanki güneşten kızarmış hissi yaratmak için pembe tonları tercih etmeli, allık, elmacık kemiklerin üzerinden yüzün orta kısımlarına gelecek şekilde uygulanmalıdır. Kaşlar ise olduğu gibi taranıp bırakılabilir...Salon düğün makyajı


Salon gelinlerinin makyajları “Biraz daha kalıcı fakat yine abartıdan uzak olup daha dramatik olabilir” diyen Toktay, “Çok iyi nemlendirilmiş bir cilt üzerine uygulayacağımız fondöten, hangi özellikte olursa olsun iyice cilde yedirilerek nerdeyse porselen gibi bir görüntü elde ettikten sonra göz makyajına geçilmeli” diyor. Toktay, porselen gibi bir cilt için Max Factor Creme Puff pudra+fondöteni öneriyor. Ayrıca gözler için sezonun gözde renklerinden Max Factor Colour Perfection Far’ın iddialı renklerinden uyguladıktan sonra derinlik katmak için siyah eyeliner ya da siyah kalemle gölgelendirilmesini öneriyor. 
 
 
 
 
 

 
 
 
Aynı uygulamayı, gözü çerçevelendirmek için alt kısmına da uyguladıktan sonra yine vurguyu artıran en önemli şey olan maskarayı, kirpiklerin en dibinden en uç kısmına kadar sürebilirsiniz. Göz makyajı yoğun ise dudaklar mutlaka daha doğal bırakılarak denge sağlanmalıdır diyen Nur Toktay, “Hatta sadece hafif bir parlatıcı çok yerinde bir seçim olacaktır. Allık ise elmacık kemiklerinin üzerinde ve çok aşağılara gelmeyecek şekilde sezonun gözde renklerinden gül rengi, şeftali yanığı ve toprak tonlarda olabilir. Max Factor Flawless Perfection Allık tercih edilebilir. Kaşlar ise iyice taranmalı ve kaş aralarındaki boşluklar varsa kaş kalemi ile doldurulmalı” diyor.
Seri ilanlar-ilan ver-film izle-skype indir