16 Şubat 2010 Salı

Hamilelikte Saçlarınıza Can Katın

Hayatınızın en özel döneminde güzel ve bakımlı görünmek sizin de hakkınız. En heyecanlı bekleyiş başladı ve daha şimdiden dünya minik bebeğinizin etrafında dönüyor.

Annelik sevincinin yanında, yi bir anne olabilmek, bebeğe gerektiği gibi bakabilmek, evin veya iş hayatının sorumlulukları gibi sorular büyük bir stres kaynağı oluşturur. Hamilelikle birlikte ruh haliniz ve bedeninizde pek çok değişim kendini gösterir.
Hamilelik sırasında hormonların değişmesi, stres gibi nedenlerle değişiklik gösteren unsurlardan biri de saçlarınız. Normal bir saç 100-150 bin saç telinden oluşurken bunların 80-100 adedi dökülme evresindedir. Genelde hamilelik nedeniyle hormonların değişimi daha fazla saç dökülmesine sebep olur. Bazen başlangıçta çoğalmış gibi görünen saç yoğunluğu süreç içinde hormonların dengelenmeye başlamasıyla normal değerlerin altına iner ve dökülmeye başlar. Hamilelik sürerken mat ve cansız görünmeye başlayan, incelen saç telleri hamileliğin sonlanmasıyla birlikte hızla dökülme aşamasına gelir. Hamilelik sonrasında yaşanacak uykusuzluk ve stres de bu durumu daha da fazla tetikler. Araştırmalara göre yeni annelerin yaklaşık %50’si saç dökülmesi sorunu yaşıyor.Oysa ki, alacağınız basit önlemle bu sorunla kolaylıkla başa çıkabilirsiniz. Geçici bir dökülme söz konusu olduğu için bitkisel kökenli saç dökülmesine karşı aktifler içeren dermokozmetik ürünler kullanılabilir. Özellikle saç köklerinizin ve derinizin ihtiyacını karşılayacak bitkisel ve doğal saç bakım ürünlerini düzenli kullanarak saçlarınızı eski canlılığına ve yoğunluğuna kavuşturabilirsiniz. Özellikle hamilelik, doğum ve menapozun yanı sıra stres, yorgunluk, kimyasal işlemler türü sebeplerle saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için hazırlanmış olan Bioblas Saç Bakım Serisi ile saçlarınızı güçlendirebilir, saç tellerinizin kalınlaşmasını ve hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz. Özel bir vakit ayırmanıza gerek kalmadan günlük bakım şampuanı olarak kullanabileceğiniz Bioblas’ın yanı sıra saç dökülmenizin yoğunluğuna göre Bioblas Serum da tamamen bitkisel içeriğiyle bu sorununuza pratik bir çözüm olacaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir kaç dakikada saç diplerine süreceğiniz bu serumu, saçınızda bir sonraki yıkamaya kadar rahatlıkta tutabilirsiniz.Bioblas’ın içeriğindeki %100 bitkisel etken madde Complex C26'da yer alan A, B1, B2, B5, B9 gibi vitaminler ve çinko, demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum gibi mineraller, doymamış yağ asitleri gibi bir çok etken madde saç gelişimini destekliyor.Etkinliği İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Tıp Fakültesi ile Almanya’nın önde gelen Medikal Araştırma Kurumu Dermatest tarafından yapılan klinik testlerle onaylanan Bioblas, yeni saç oluşumu hızlandırma, saçlı deriyi besleme, deride kılcal dolaşımı arttırma, saç dökülmesini engelleme, onlara canlılık ve parlarlık kazandırma gibi yararlar sağlıyor.Tüm market ve parfümerilerde

Türkiye'de ilk kez medikal ve kozmetik özellikleri bir arada bulunduran dermokozmetik ürün olarak market ve parfümerilerde satılan Bioblas Saç Bakım Serisi'nde saç dökülmesine karşı etkili "Bioblas Şampuan", "Bioblas Balsam", "Bioblas Şekillendirici ve Koruyucu Krem" ve "Bioblas Serum" yer alıyor; serinin şampuan grubunda ise "kepeğe karşı etkili", "kuru, yıpranmış ve boyalı saçlar", "normal saçlar" ve "yağlı saçlar" için alternatifler bulunuyor.Bioblas, saç bakımı konusunda sorunları olan tüketiciler için BIOBLAS Ücretsiz Danışma Hattı 0800 261 33 45, hafta içi her gün 08:30-18:30 arasında hizmet veriyor.

KAYNAK
Seri ilanlar-ilan ver-film izle-skype indir