29 Aralık 2010 Çarşamba

Saç Boyalarının Zararları

Seçtiğiniz boya yüzünüzü şişirebilir, derinizde yaralar açabilir. Lois Queen`in başına gelenler, sadece bir kutu boyayla oldu
13 yaşındaki Lois Queen sadece saçını boyamak istemişti.Dünyaca ünlü bir markanın boyasını alan Lois, saçını boyamakla kalmadı, yüzünü mahvetti.Daily Mail gazetesinin haberine göre, Londra`da yaşayan çocuk yaştaki kız, saçlarının rengini değiştirmek istiyordu. Girdiği bir marketten L`oreal marka `çikolata kahve` rengi boyayı alan Queen, 14`üncü yaş günü şerefine saçını boyamak çin eve gitti.
Ancak değişiklik neredeyse hayatına mal oluyordu.

Kutudaki boya talimatlarını bir bir yerine getiren ve saçını boyayan küçük kız, 48 saatlik alerji testini de dikkate alarak işlemi gerçekleştirdi.

Üç gün sonra yüzü gözü şişmeye başladı. Durumdan korkan annesi kızını hastaneye götürdü ve doktorlar Lois`e çeşitli alerji testleri uyguladı.

Lois yüzündeki acıyı şöyle tanımlıyor "Önce gözlerim kızardı ve yanmaya başladı. Ardından şişti. Ertesi gün gözlerimi zar zor açabiliyordum. Çok acı vericiydi. Kör olacağımı sandım. Babam bir uzaylıya benzediğimi söyledi"

Sadece güzel görünmek isterken yaratığa dönüştüğünü belirten Lois, bütün bir hafta okula gidememiş, yemek bile yiyememiş. Lois Queen`in annesi kızının bir daha saçını boyamak istemediğini ve gerçekten de çok korktuğunu söylüyor.

L`oreal firmasının daha önce de karşılaştığı bu durum, yetkilileri ayağa kaldıracak gibi görünüyor.
Seri ilanlar-ilan ver-film izle-skype indir