28 Aralık 2009 Pazartesi

Gelin Saç Modelleri

staceyhannan Gelinlere özel olarak tasarladığı saç modellerini fotoğraflayarak sitesinde paylaşmaya başlamış.Gelin Adaylarının fikir edinmesi açısından  birkaç fotoğrafı alıntı yaparak yayınlıyorum.
Teşekkürler staceyhannan.

26 Aralık 2009 Cumartesi

Düğününde Topuklu Ayakkabı Giymek İsteyen Gelinler İçin Faydalı ÖnerilerScholl, yüksek topuklu ayakkabı ve terlik giyenler için yeni bir ürün çıkardı. Party Feet Şeffaf Silikon Ayak Yastığı, yüksek topuklu ayakkabılarda, parmakların hemen arkasına gelen bölümde, ayakkabının içerisine yerleştiriliyor. Böylece ayağın o bölgesine gelen basıncın etkisini azaltarak, sürtünmeyi gideriyor ve yastık görevi görüyor. Şeffaf olması nedeni ile dışarıdan fark edilmiyor ve yıkanıp tekrar kullanılabiliyor.
Yüksek topuk ıstırabına son!


Kadınların en büyük dertlerinden birisi yüksek topuklu ayakkabılardır. Acı çekeceğimizi biliriz ama estetik açıdan da asla vazgeçemeyiz.Bu ürünün faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Jel, varlığı belli olmaz

Kaymayı önleyen yapısı ile yerinden kaymaz

Tekrar kullanılabilir, yıkanabilir, nasır oluşumunu engeller

2010 Gelin Makyajı ve Bazı ipuçları


Her genç kızın hayalinde muhteşem bir gelinlik yattığı gibi,o gelinliği tamamlayan şüphesiz ki güzel ve sezona uygun gelin makyajıdır.Ünlü kozmetik markalarından Max Factor bu özel gününüzde güzel bir gelin olmanız adına makyajla ilgili tüm tüyoları sizlere veriyor .

Bir gelinin makyajı çok önemlidir kusursuz olmalı bir ömür boyu saklayacağınız görüntü ve resimlerde bu güzellik yansımalı arkadaşlar eminim sizlerde benimle aynı fikirdesiniz kim böyle olsun istemez ki yani değil mi?

Güzellik uzmanı sayın Nur Toktay Max Factor ürünleriyle kusursuz makyajla ilgili bilgileri ve tüyoları vermiş

Bakalım güzellik uzmanımızın Max Factor ürünleriyle ilgili kusursuz makyaj tüyoları nelermiş;


Kır düğünü makyajı
Nur Toktay’ın önerileri şöyle; “Nemlendiriciden sonra cildimize uygulayacağımız baz makyaj, oldukça hafif, neredeyse yok gibi görünmeli”. Toktay, doğal bir görünüm sağlamak için Max Factor Natural Minerals Fondöten’i tercih ediyor. Gözlerin ön planda fakat abartıdan uzak görünmesi için neredeyse makyajsız hissi veren Max Factor Colour Perfection Far’ın yumuşak renklerinden tercih edebilirsiniz. Renklerin geçişleri ise yumuşak olmalı. Ön plana çıkarmak istediğimiz gözlerimiz için takma kirpik etkisi yaratan Max Factor False Lash Effect Maskara’yı tercih edebilir, kirpik dibinden en ucuna kadar iyice sürebilirsiniz.
Dudaklara gelince;Pembenin tüm tonları ve yarı ışıltılı rujlar ile renklendirmeden önce çok doğal bir şekilde uygulanan kalem, rujun kalıcılığını artırıyor. Nur Toktay’ın ruj tercihi Max Factor Colour Collections Ruj serisi…
Yanaklar için ise sanki güneşten kızarmış hissi yaratmak için pembe tonları tercih etmeli, allık, elmacık kemiklerin üzerinden yüzün orta kısımlarına gelecek şekilde uygulanmalıdır. Kaşlar ise olduğu gibi taranıp bırakılabilir...Salon düğün makyajı


Salon gelinlerinin makyajları “Biraz daha kalıcı fakat yine abartıdan uzak olup daha dramatik olabilir” diyen Toktay, “Çok iyi nemlendirilmiş bir cilt üzerine uygulayacağımız fondöten, hangi özellikte olursa olsun iyice cilde yedirilerek nerdeyse porselen gibi bir görüntü elde ettikten sonra göz makyajına geçilmeli” diyor. Toktay, porselen gibi bir cilt için Max Factor Creme Puff pudra+fondöteni öneriyor. Ayrıca gözler için sezonun gözde renklerinden Max Factor Colour Perfection Far’ın iddialı renklerinden uyguladıktan sonra derinlik katmak için siyah eyeliner ya da siyah kalemle gölgelendirilmesini öneriyor. 
 
 
 
 
 

 
 
 
Aynı uygulamayı, gözü çerçevelendirmek için alt kısmına da uyguladıktan sonra yine vurguyu artıran en önemli şey olan maskarayı, kirpiklerin en dibinden en uç kısmına kadar sürebilirsiniz. Göz makyajı yoğun ise dudaklar mutlaka daha doğal bırakılarak denge sağlanmalıdır diyen Nur Toktay, “Hatta sadece hafif bir parlatıcı çok yerinde bir seçim olacaktır. Allık ise elmacık kemiklerinin üzerinde ve çok aşağılara gelmeyecek şekilde sezonun gözde renklerinden gül rengi, şeftali yanığı ve toprak tonlarda olabilir. Max Factor Flawless Perfection Allık tercih edilebilir. Kaşlar ise iyice taranmalı ve kaş aralarındaki boşluklar varsa kaş kalemi ile doldurulmalı” diyor.

Hollywood Yıldızlarının Makyaj Sırları

Onlar, Hollywood'un ünlü starlarından sadece birkaçı. Sürekli gözönündeler ve herkesten çok daha bakımlı ve güzel olmak zorundalar. Peki bu hep çok güzel ve makyajlı görmeye alışkın olduğumuz starlar hangi marka ve ürünleri kullanıyor acaba?


Julia Roberts: Film galalarında ve özel günlerde ,füme ve daha koyu göz makyajı tercih ediyor. Ayrıca sol gözünün altındaki doğum lekesini de illa kapatacağım diye dert etmiyor. Genelde Dr.Hauschka cilt bakım ürünlerini kullanıyor.

Angeline Jolie: Kullandığı tek makyaj malzemesi MAC markasının gri ruju. Genelde,doğal olmayı tercih eder ve az makyaj yapar. Parfümü Herrera ve en çok sevdiği Urban Apothercay'den cazibe adını verdiği ruju. Dudaklarının çok kırmızı olmasından şikayetçi.

Cameron Diaz: Cildi kırışıklıklara meyilli olduğu için yağsız nemlendirici kullanıyor. Saçlarına hacim vermek içinse ARTEC Kiwi Color Reflects Blow Serum'u tercih ediyor. Bobbie Brown'un uçuk pembe ve bej rujuyla, Clinique'in black honey pudrasını kullanıyor.
Jennifer Lopez: Çantasında mutlaka lip glossu, parfümü, rimeli ve nemlendiricisi bulunur. Genellikle bronz olmayı sever. Dudak ve gözleri için doğal renkler kullanır.Cilt bakımı ürünleri için Aveda, şişmiş gözler için Hence kullanır.


Britney Spears: Tony&Tina'nın simli göz kalemi, GirlActick'ten ikili seti vazgeçilmezleridir. Göz kapağına koyu, kaş altına daha açık ton far kullanır. Genelde tercihi MAC markasıdır. Yüz ve vücut ürünleri ve siyah göz kalemi vazgeçilmezidir. Allığı ise Christian Dior Naove Rose rengidir.25 Aralık 2009 Cuma

Daha dolgun kirpikler için


SAKIN kirpikleriniz dolgun görünsün diye rimeli daha kalın sürmek gibi bir hata yapmayın. Fırçaya bir kere de çok fazla rimel alırsanız, rimelinizin kirpiklerinizde kurumasına ve pul pul dökülmesine sebep olabilirsiniz. Daha dolgun görünen kirpikler için, en uygun çözüm rimeli bir kattan daha fazla sürmenizdir. Üç kat oldukça iyi sonuç verecektir:  Öncelikle kirpiklerinize biraz şeffaf pudra sürerek rimel sürmeye hazır duruma getirin, sonra çok ince bir kat rimel sürün.  Sonra rimel fırçasını alın ve pudralanmış bir kağıda ya da beze silin, ve ikinci kat rimeli ondan sonra sürün. Üçüncü katı sürmeden önce rimel fırçasını yine temizleyin ve son katı da sürün.  Biraz sabır ve pratik sayesinde bu eski rimel sürme tekniği kirpiklerinizin kat kat daha dolgun görünmesini sağlayacak ve aynı zamanda rimelin kirpiklerinizde kurumasını ve pul pul olmasını engelleyecektir.  Dolgun kirpiklerin en önemli sırrı sürdüğünüz katların ince olmasına dikkat etmektir.

23 Aralık 2009 Çarşamba

Yeni Yıl İçin Göz Makyajı Örnekleri

                                                                  (Resimler alıntıdır)


Makyajın en önemli ayrıntılarından biri olan far rengini seçerken dikkatli davranmalısınız.


Mavi gözlüler

Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için, çizelgede mavinin karşısında olan, yani turuncu ailesinden bir ton seçin. "The Color Answer Book" kitabının yazarı Leatrice Eiseman "Toprak renklerinden oluşan turuncular grubu, çikolata kahvesi ve bejlerin yanı sıra, mandalina rengi gibi daha canlı tonları da içerir" diyor. Modeldeki efekti elde etmek istiyorsanız, kahverengi kalemle gözlerinizin alt ve üst kenarlarını çizerek, göz şeklini belirginleştirin. Far için mercan tonlarını tercih edin. Farı göz kapaklarınıza birkaç kat uygulayın ve derinlik vermek için, özellikle göz çizgisinde farı daha belirgin olarak sürün. Gözlerinizi parlak kılmak istiyorsanız, patlıcana çalan kahverengiyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda füme de mavi gözleri buğulu gösterir.

Yeşil gözlüler


"Gözleriniz yeşilse, bakışlarınızı keskinleştirmek için, çizelgede yeşilin karşısında olan, kırmızı paletinden bir renk seçebilirsiniz. Pembeler ve sıcak lavanta tonları gözlerinize en iyi giden renklerdir" diyor Kate Hudson'ın makyözü Paul Starr. Kırmızı ailesinden renk seçerken, gözlerinizden daha canlı renklerden kaçının, yoksa gözlerinizi ön plana çıkarmak yerine, tam tersine onların soluk kalmasına neden olacaksınız. Starr'dan bir öneri daha: "Siyah likit kalem kullanırsanız, uçuk tondaki farla son derece seksi bir kontrast elde edersiniz." Ayrıca açık sarıya çalan bakır tonlarını çok ince bir şekilde kullanırsanız ilgi çekici bir makyaj sağlayabilirsiniz.

Kahverengi gözlüler

Kahverengi gözlerinizin sıradan olduğunu asla düşünmeyin. Yapmanız gereken tek şey, mavi renk kullanarak, onları ön plana çıkarmak. Kahverenginin kontrastı olan mavi, gözlerinizi son derece çekici gösterecek. "Zengin bir kobalt, parlak bir gök mavisi veya uçuk bir bebek mavisi kullanabilirsiniz." diyor Janet Jackson ve Jennifer Anniston'un makyözü BJ Gillian. Işıltılı bir mavi tercih ediyorsanız, daha dramatik bir efekt için, gözünüzün alt tarafını koyu bir mavi kalemle çizerek, kalemin üzerine açık renkteki farı sürün. Ancak daha doğal bir bakış elde etmek istiyorsanız, haki ve kahverengi tonlar da kullanabilirsiniz.

Gri-mavi gözler

Göz kapaklarında asker yeşili far kullanılabilir. Asker yeşili bu renk gözleri daha çok öne çıkarır, çok doğal durur.

Mavi-yeşil gözler

Gece mavisi bu göz rengini daha çok vurgular. Yalnız gece mavisini transparan şeklinde kullanmayı tercih edin, yani abartıya kaçmayın, hafif sürmeye dikkat edin.

Gri gözler

Jean mavisi gri gözleri ön plana çıkarır. Ama bu göz rengi için inci beyazı ya da opal rengi de son zamanlarda çok fazla tercih ediliyor.

Gri-yeşil gözler

Gül kurusu gri ve yeşil karışımı gözler için idealdir ama gözün üstünü de siyah bir eye liner ile belirginleştirin. Ayrıca gümüş ya da azur renklerini ayrı ayrı ya da kombine ederek kullanmak da çok beğeniliyor.

Ela gözler

Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur.

22 Aralık 2009 Salı

Braun-satin-hair-brush

Tek Tuşla Parlak saçlar!
Her zamankinden daha iyi görünmek isteyen kadınların günlük sorunlarına çözüm bulan Braun’un önde gelen bilim adamları mükemmel bir ürün ile ortaya çıktı. Iontec’li Braun Satin Hair Brush.Iontec’li Satin Hair Brush, Braun’un Iontec serisinin en son parçası ve saç bakım dünyasındaki yeni bir buluş. Her an, istediğiniz her yerde, ilk dokunuşla beraber saçınıza anında parlaklık, akıcılık ve yumuşaklık vermek üzere tasarlanmıştır. Pille çalışan Satin Hair Brush,Iontec teknolojisiyle en kritik anlarda en büyük yardımcınız olacaktır.
Biz kadınların sabah evden veya kuaförden mükemmel şekillendirilmiş saçlarla çıktığımız o ilk andaki mutluluğumuz tartışılmazdır. Ancak saçımızın olağanüstü görünümünü gün içerisinde yitirilmesi de bir o kadar can sıkıcıdır. İşte, Satin Hair Brush kadınların bu sorununa dur demek için üretildi. Tek bir dokunuşla mükemmel saçlara tekrar ulaşmak artık o kadar zor değil. Üstelik istediğiniz her an ve her yerde.
%100 taşınabilir, el çantasına sığacak şekilde tasarlanmış Satin Hair Brush, kadınların dudak parlatıcıları gibi yanlarından ayırmayacakları bir “olmazsa olmaz” haline gelecek. Kadınlar faydalarını bir kez görüp hissettiklerinde yanlarına Satin Hair Brush’ı almadan asla evden çıkmayacaklardır.


Peki nasıl çalışır ve faydaları nelerdir?
Sıradan fırçalardan farklı olarak, Braun Satin Hair Brush saçınıza etkili bir şekilde iyon aktaran, özel olarak tasarlanmış Iontec iyon püskürtme sistemine sahiptir. Yaydığı milyonlarca iyon sayesinde etkili bir şekilde elektriklenmiş ve kabarmış saçınızı pürüzsüz hale getirip hissedilir yumuşaklık sağlar. BraunSatin Hair Brush’ın bir diğer özelliği ise fırça kıllarının yumuşak yüzü ve üstün şeklidir. Saçınızda takılma yapmadan nazik bir şekilde sağlıklı ve hasarsız fırçalama sağlayıp, saçınızın dış tabakasının zarar görmesini engeller. Böylece sağlıkla ışıldayan mükemmel görünümlü saçlara anında ulaşırsınız.Saçınıza istediğiniz her an ve her yerde anında parlaklık ve akıcılık veren Satin Hair Brush’a çantanıza bir yer açın.

Iontec ile ışıldayın!

Göz alıcı parlaklık ve sağlıklı şekillendirmenin ardındaki teknoloji…

Parlak ve Sağlıklı saçların sırrını keşfedin!

Her zamankinden daha sağlıklı görünen saçlara sahip olma şansının şekillendirme ile yok olduğunu düşünenelerdenseniz, bir kere daha düşünün. Çünkü artık yeni Iontec Satin Hair Serisi var.Braun sağlıklı bir saç için en önemliunsurun nem olduğunu biliyor ve işte bu yüzden Iontec’i icat etti.


Iontec nedir?
Iontec saçınızın sağlığını korumak için özel olarak geliştirilmiş bir teknolojidir. Saçınızın genellikle aşırı yüksek sıcaklıklarda yapılan şekillendirme sırasında kaybolan nem dengesini yeniler. İyon düğmesini aktif hale getirince, iyon püskürtme sistemi milyonlarca iyonu saçınıza etkili bir şekilde yaymaya başlar. Bu iyonlar her bir saç telini sarar ve şekillendirme sırasında havadaki nem parçacıklarını çekerek saçınızın nem dengesini hızlı bir şekilde tekrar kazanmasını sağlar.


Parlak ve akıcı saçlar için tek bir tuşa basın!


10 kadından 9’u daha parlak saçları onayladı.


*Satin Hair Brush ile kendi saç fırçası arasında bir fark görenler.

Kadife Gibi Bir Cilt İçinDoğal Cilt Bakımı Maskeleri

1 adet yumurtanın beyazını iyice çırparak kabartın. İçine bir komposto kaşığı bal ile birkaç damla bademyağı ilave edin. Bu karışımı krema haline gelinceye kadar çırpın (eğer cildiniz kuru ise badem yağını birkaç damla daha fazla katabilirsiniz). Hazırladığınız kremi sabahları yüzünüze sürüp 1-2 saat bekleyin ve daha sonra yüzünüzü ılık suyla silin (haftada bir kez uygulayabilirsiniz).
1 tane muzu soyup iyice ezin ve bunu yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü su ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın ve nemlendirici krem sürün (haftada bir kez uygulayabilirsiniz).Cilde Parlaklık Vermek İçin

1 kaşık bal ile 1 yumurtanın akını iyice çırpıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra avuç içlerinizi 4-5 kere yüzünüze bastırıp çekin. Daha sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.Aynı miktarlarda avokado yağı, buğday yağı, saf zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı balı iyice karıştırıp cildinize sürün. 10-15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırmak için

2-3 yemek kaşığı killi toprak ile 2 tane havucun suyunu karıştırıp yüzünüze sürün. 1 saat bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

1 litre maden suyuna 1 tutam lavanta çiçeği, 1 tutam ısırgan yaprağı, 1 tutam kırlangıç otu atıp 2 gün bekletin. Sonra bu su ile yüzünüzü silin. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın

Cilt BakımıCilt bakımı için krem ve maske yapımında genelde Benmari Eritme işlemi uygulanmaktadır. Bu yüzden önce bu eritmenin nasıl yapıldığını bilmek gerekir.Benmari Eritmemalzemenin cam bir kaseye koyulup bu kasenin ise kaynayan su dolu başka bir kasenin içine yerleştirilmesi ile yapılır.


Yüz ve boyun dış etkenlerden çok fazla etkilenir. Yüzümüzün cilt yapısı elimizin cilt yapısına benzer. Fakat yüzümüzün cildinin elimizin cildine göre başka sorunları da vardır. Siyah noktalar, sivilceler, yağlanmalar veya kurumalar, kırışıklık gibi. Bunlar cildin gerçek ve en büyük düşmanıdır. Bu yüzden cilt bakımına genç yaşta başlayıp cildin türüne uygun cilt bakımı yapılmalıdır.

Herkes normal bir cilde sahip olmak ister. Fakat cilt ister normal, ister yağlı, ister kuru olsun asıl önemli olan cilt bakımını bilmek ve cildimizi korumaktır. Cilt bakımı için aşağıdaki doğal ve bitkisel karışımları uygulayabilirsiniz. Bitkisel cilt bakımı hem sağlıklı hem de doğal olduğu için bayanların kozmetik ürünlere alternatif olarak her zaman tercih ettiği bir bakım yöntemi olmuştur.

Sabah Bakımı

İlk olarak sabah kalktığınızda su ve sabunla cildinizi iyice yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Bir süre sonra yani cilt kuruduktan sonra tonikle temizleyin. Yüzünüzü temizlediğiniz pamuğa baktığınızda çok şaşıracaksınız. Az önce cildinizi sabunla temizlememiş gibi pamuk kirlenir. Çünkü sabun toniğin ulaşabildiği kadar cildin derinine ulaşıp oradaki kirleri temizleyemez. Cildinizi temizledikten sonra mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici krem sürün fakat cildiniz kuru dahi olsa kreminiz çok yağlı olmasın. Sabah yaptığınız bu basit cilt bakımı cildinizi ve boynunuzu gün boyu dış etkenlerden korur ve cildinize güzellik kazandırır.

Akşam Bakımı

Akşam bakımı da sabah bakımına benzer. Özellikle makyajlıysanız yüzünüzü ve boynunuzu önce sabunla yıkayın, daha sonra tonik veya losyon, bunlar yoksa süt ile iyice silerek temizleyin. Yüzünüzde fondöten veya pudra artığı bırakmayın. Daha sonra cildinize sabah kullandığınızdan biraz daha yağlı bir nemlendirici krem sürün. Kreminizi cildinizin yapısına göre seçmeye özen gösterin. Evet hepsi bu. Basit, ekonomik ve gerçekten faydalı.

Hollywood Yıldızlarının Güzellik SırlarıEkranlarda görüp hayran olduğunuz güzelliklerin de bir sırrı var elbet. Mesela Angelina Jolie'nin kirpikleri, Charlize Theron'un kusursuz yüzü ve Jennifer Lopez gibi bronz bir vücuda sahip olması.Dolgun kirpikler

Angelina Jolie ve Sarah Jessica Parker gibi çarpıcı bakışlara sahip olmak için siyah ya da koyu kahverengi bir eyeliner kullanabilirsiniz. Eyeliner fırçasıyla tam kirpik çizginize, boşlukları dolduracak şekilde uygulayın. Daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız, sadece göz kapağınızın içine siyah göz kalemiyle çizgi çekin.Etkileyici gözlerin sırrı olan gür ve uzun kirpiklere sahip olmak için rimel fırçasını dik tutup, kirpiklerinizin arasında ileri geri hareket ettirin. Kirpiklerinizin gün boyu aynı şekilde kalması için rimeli uyguladıktan sonra ısıtılmış bir kirpik kıvırıcısı ile üzerinden geçin.Kalıcı güzellik için

Eyeliner fırçanızı, sıvı eyeliner sabitleyici ile ıslatıp, ucunu toz ya da krem fara batırın. Ardından uygulamaya başlayın. Hollywood'un ünlü yıldızlarının uzun süren çekimler için başvurdukları bu teknikle makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.Sağlıklı bir yüz

Dünyaca ünlü oyuncular Charlize Theron ve Mischa Barton gibi yüzünüze tatlı bir ışıltı vermek istiyorsanız, allık kullanmanızda fayda var. Özellikle gül kurusu tonlarında bir jel ya da krem allığı, alnınıza, yanaklarınıza ve burnunuzun üstüne ince bir tabaka halinde sürüp parmaklarınızla iyice yayın. Ayrıca elmacık kemiklerinize süreceğiniz koyu pembe tonlarındaki bir allık size daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.Bronz bir ten

Latin güzeli Jennifer Lopez gibi bronz olmak hiçte zor değil. Bunun için piyasada bulunan bronzlaştırıcı bir pudra kullanarak kalıcı esmerliği garantiliyebilirsiniz.Sivilcelerden kurtulun

Oksijenli su ve içme suyunu eşit miktarlarda karıştırıp makyajınızı çıkarttıktan sonra göz çevrenize değdirmeden yüzünüze uygulayın. Cate Blanchett gibi pek çok ünlü ismin de tercih ettiği bu yöntem sayesinde siyah noktalara ve sivilcelere neden olan bakterilerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.Şiş gözlere çare

Gözleriniz şişiyorsa çok su için ve fazla tuz kullanmayın. Buna rağmen ara sıra gözleriniz şiş uyanıyorsanız, içeriğinde cadı fındığı bulunan ürünler kullanın.Rujunuz bozulmasın

Rujların gün boyunca kalıcılığını korumaması, kadınların ortak problemleri arasında yer alır. Bundan dolayı rujunuzu sürmeden önce mutlaka dudak nemlendiricisi kullanmaya özen gösterin.Parlatıcıyı unutmayın

Hollywood'un ünlü yıldızları Mischa Barton, Charlize Theron, Sarah Jessica Parker ve Angelina Jolie gibi etkileyici dudaklara sahip olmak istiyorsanız, mutlaka dudak kalemi kullanın. Bunu uyguladıktan sonra rujunuzu sürün ve son olarak dudağınızın sadece üst kısmına parlatıcı uygulayın.

2010 Makyaj Trendleri

2010 Makyaj Trendlerinde Göz doğallığı ön plana alınabilir.Eyeliner ve Dipliner kullanılmadan daha doğal bir makyaj uygulayarak yüz güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Renkli Gözlüler için,karışık gökkuşağı far uygulamaları
              Göz Makyajında Far'ın Etkisi
Oriflame Visions Üçlü Göz Farı


Dikkatleri üzerinize üç kat daha fazla çekin! Birbiri ile uyumlu 3 muhteşem renk birarada! 4 farklı kombinasyon ile seçim sizin. Modaya uyum sağlayın, şıklıgınızı tamamlayın.


Yüzün en dikkat çekici yeri olan gözlere, doğru renklerle yapacağınız bir makyaj, istediğiniz etkiyi bırakmanıza yardımcı olacaktır.Kaliteli bir farla, istediğiniz tonu yakalayabilir, teninize uygun bir göz makyajı ile etkileyici bakışlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca, bu yıl çok moda olan, ıslak görünümlü ışıl ışıl simli farlarla da yüzünüze ışık katabilir, bu sayede dikkat çekici görünebilirsiniz.


Farklı renk ve çeşitteki farlarla harika görünmek için; öncelikle, hangi renk gruplarının hangi tene yakıştığını bilmek ve makyajı buna göre uygulamak gerekir.


Eğer açık tenliyseniz, hemen her renk far kullanabilirsiniz. Özellikle karamel, kahve, gri, altın rengi ve portakal tonları bu ten grubu için ideal renklerdendir. Kızıl tenliler karamel, gri veya lila gibi renkleri, esmer tenliler ise renk sınırlaması olmadığından rahatlıkla koyu tonları tercih edebilirler.


Farkedilir bakışları yakalamak için sadece teninize uygun renkleri seçmek yeterli olmayacağından, aynı zamanda nasıl uygulanması gerektiğini de bilmek gerekir.

Farklı renklerde seçilmiş farlar, beraber kullanılırken, renk geçişleri açıktan koyuya doğru olmalı ve koyu renk kirpiklerin dibine sürmelidir. Koyu tonlar yanlara doğru hafif uzatılmalı ve en koyu ton da derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine uygulanmalıdır.


Doğal bir görünüm isterseniz, açık tonlardaki farları tercih etmelisiniz. Hafif bir makyaj bile yapıyor olsanız, yüzünüze ışık katmak adına, mutlaka far sürmelisiniz. Bu anlamda renk seçimlerini de açık pembe veya şeftali tonlarında yapabilirsiniz.

Eğer, farınızın göz kapaklarınızın üzerinde birikmesi gibi sorunlar yaşıyorsanız; yağ bazlı farlar yerine, yoğun renk pigmentleri içeren pudralı ya da hafif sedefli farlardan kullanmalısınız. Sedefli maddeler göz kapağının üzerine yapıştığı için birikme yapmayacaktır.

Marc Jacobs 2009 Giyim Modası

                                                 
                             

Dudak Makyajı
Dudak makyajı denildiğinde rengarenk rujlar gelir ilk önce akıllara. Kadının baş döndürücü albenisini ortaya çıkaran dudakların vazgeçilmezidir rujlar. İster gizemli ten rengi, ister güçlü kırmızı olsun, ruj bir kadının seksi görüntüsünün mimarıdır.


Bir çok ruj rengi arasından doğru seçimi yapmak gerçekten de zordur. Doğru renkte seçilmemiş bir ruj kadınların güzelliğine gölge düşürebilir.

İnce Dudaklar

Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız dudak çerçevesini dudak çizgisinin dışından çekin. Çerçeveyi iki yana kadar iyice uzatarak açık bir tonda çizin, dudağınızı açık bir rujla renklendirin.. Açık renk rujlar dudağı daha dolgun gösterir. Parlak pembe ve şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz.


Kalın Dudaklar

Dudak kenarlarınıza hafifçe fondöten sürün, parlak ve sert renklerden kaçının. Dudak çizgisini dudaklarınızın içinden çizin. Dudak boyanızın ve çizgisinin hemen hemen aynı renkte olmasına özen gösterin. Koyu renkli rujları tercih ederek dudaklarınızı daha ince gösterebilirsiniz.

Bronz Tenliler


Mor ve leylak gibi renklerden kaçının. Bal ve karamel tonlardaki rujlar bronz tene mükkemmel yakışır.


Kendi Renginizi Yaratın

Profesyonel bir makyöz gibi, farklı tonları karıştırıp, kendi renginizi elde edebilirsiniz. Örneğin, koyu tonlar ile altın rengini karıştımayı deneyin.
Göz Rengine Göre MakyajHer kadın için gözler büyük önem taşır. İnsanlarla iletişim kurarken, yüzümüzde dikkat çeken ilk noktadır gözlerimiz. Dolayısıyla iyi bir izlenim bırakabilmek adına, her bayan için gözler gizli bir silahtır. İşte bu yüzden böylesine önemli olan gözlerimizi en doğru şekilde kullanmalıyız. Abartılı bir makyaj ya da yanlış renk seçimleri nedeniyle, gözlerinizin güzelliğini saf dışı bırakma tehlikesine karşın; göz renginize uygun makyajı tercih etmelisiniz.


Mavi gözlüler

Mavi gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmak için, turuncu ailesinden bir ton oldukça akıllı bir seçim olacaktır. Bunun yanında kahverengi kalemle gözlerinizin alt ve üst kenarlarını çizerek, göz şeklini belirginleştirebilirsiniz. Far için mercan tonlarını tercih etmeniz en uygun olanı. Farı göz kapaklarınıza birkaç kat uygulayın ve derinlik vermek için, özellikle göz çizgisinde farı daha belirgin olarak sürün. Aynı zamanda füme de mavi gözleri buğulu gösterir.


Yeşil gözlüler

Gözleriniz yeşilse, bakışlarınızı keskinleştirmek için, kırmızı tonlarında bir renk seçebilirsiniz. Pembeler ve sıcak lavanta tonları gözlerinize en iyi giden renklerdir. Ayrıca açık sarıya çalan bakır tonlarını çok ince bir şekilde kullanırsanız ilgi çekici bir makyaj sağlayabilirsiniz. Böylellikle gözleriniz yeşili daha belirgin ve dikkat çekici olarak ortaya çıkacaktır.


Kahverengi gözlüler

Eğer gözleriniz kahverengiyse işte o zaman yapmanız gereken şey mavi renk kullanarak, onları ön plana çıkarmak. Böylelikle gözleriniz son derece çekici görünecektir. Işıltılı bir mavi tercih ediyorsanız, gözünüzün alt tarafını koyu bir mavi kalemle çizerek, kalemin üzerine açık renkteki farı sürün. Dikkat çekmekten kaçınıp doğal olmak isteyenler ise haki ve kahverengi tonları da kullanabilirler.


Ela gözler

Ela gözlüler kahverengi tonlarını kullanmalıdır. Bu göz rengini belirginleştirerek gözleriniz doğal güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Ancak kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanırsanız gözlerinizdeki çekiciliği önce siz sonra da etrafınızdakiler farkedecektir.
Seri ilanlar-ilan ver-film izle-skype indir